A szakma kiváló tanulója

SzSzF_plakat2017_lat_web-a

DSCF1328DSCF13231

Hosszú évek kihagyása után ismért döntőbe jutott iskolánk diákja a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen, központifűtés- és gázhálózat-rendszerszerelő szakmában.
Varga Péter (aki az Egresits és Fiai Kft-nél tölti gyakorlatát) a sikeres írásbeli vizsgát követően bejutott a budapesti Szily Kálmán Műszaki Szakgimnáziumban rendezett válogató versenyre, ahol szóbeli és írásbeli feladatokat kellett megoldania. A nem mindennapi megmérettetés nehézségét mutatja, hogy a gyakorlati feladatot mindössze négy versenyző tudta befejezni, 20 perces ráadással.
Péter – felkészítő tanárának, Plájer Lajosnak köszönhetően – ezzel a teljesítménnyel második helyen jutott be a Budapesten április 24. és 26. között megrendezendő Szakma Sztár Fesztiválra.