FUTSAL BAJNOKSÁG

2017. február 3-án (pénteken) a Vas-Villa’ iskola tornatermében került megrendezésre a Soproni Szakképzési Centrum (Soproni SZC) tagintézményei közötti körzeti fiú futsal bajnokság 6 csapat részvételével.

Az országos tornát a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) írta ki, amelyen a Szakképzési Centrumok Tagintézményeinek középiskolai csapatai vehetnek részt. A csapatokat megyei és NB-s játékengedéllyel nem rendelkező fiúk alkotják. A körzeti alaptornákat a megyei, regionális és országos döntők követik.

A soproni körzeti tornán izgalmas, sportszerű küzdelmeket láthatott a főként diáktársakból álló közönség.  A szervezésben és lebonyolításában a Vas-Villa’ sport osztályának 9. évfolyamos tanulói is részt vettek. A tornán Ábrahám Tibor országos futsal játékvezető fújta a sípot.

A döntőben a 3-3-as végeredményt követően büntetőkkel nyertek a Vas-Villa’-s fiúk a Fáy csapata ellen, így ez a két iskola képviselheti a Soproni SZC-t a megyei döntőben.

A torna végeredménye:

1. helyezett: Soproni SZC Vas- és Villamosipari Szakképző Iskolája és Gimnáziuma (Vas-Villa’)

2. helyezett: Soproni SZC Fáy András Közgazdasági, Üzleti és Postai Szakgimnáziuma (Fáy)

3. helyezett: Soproni SZC Berg Gusztáv Szakképző Iskolája (Berg Kapuvár)

4. helyezett: Soproni SZC Handler Nándor Szakképző Iskolája (Handler)

5-6. helyezett: Soproni SZC Idegenforgalmi, Kereskedelmi, Vendéglátó Iskolája és Kollégiuma (SVK) és Soproni SZC Porpáczy Aladár Szakgimnáziuma, Kollégiuma és ÁMK-ja (Porpáczy Fertőd)
IMG_1864IMG_1870IMG_1872IMG_1879IMG_1880IMG_1882IMG_1888IMG_1891IMG_1896IMG_1929IMG_1934IMG_1947IMG_1952IMG_1955IMG_1957IMG_1959IMG_1963