Vasvillás’ helytállás

Vasvillás’ helytállás a 2016-os „Charles Babbage”

Országos AutoCAD és Inventor Versenyen

 

A tavalyi első helyet követően az idei megmérettetésen is kiváló eredményt értek el diákjaink a közelmúltban Dunaújvárosban rendezett országos AutoCAD (számítógépes tervezés) versenyen. A tavalyi győztes, Katona Dániel (14. B) ezúttal a második helyezésnek örülhetett. Társa, Baranyai Ádám (13.B) nem jutott ugyan „dobogós” helyre, de ő is megkapta az amerikai Autodesk cég oklevelét, amivel számítógépes munkát vállalhat. (Iskolánkból ők ketten jutottak az országos döntőbe.)

A CAD programokat, a régi számítógépes rajzolás után ma már egyre inkább térbeli (háromdimenziós) megjelenítésre, és a tervek legyártatásának vezérlésére használják. (Automata forgácsoló gépek, robotok, 3D nyomtatás) Az évezredes nagy álom; a „teremtő gondolat” ma már jobb autógyárakban mindennapi rutin. Reméljük, hogy Katona Dánielnek és Baranyai Ádámnak is (mindketten mechatronikusként fognak végezni) sok magas szintű és jól megvalósított gondolatuk lesz, az elkövetkező életükben a munkáik során. Felkészítő tanáruk: Kovácsvölgyi Gábor

daniékdani

This entry was posted in Egyéb. Bookmark the permalink.

Comments are closed.